Резиме на точки

Седиште Меѓународен брокер со субјекти во Кипар, Белизе и Маршалските Острови
Регулатива CySEC, IFSC и ESMA
Платформи MT4, MT5 и FBS трговец
Инструменти Forex, стоки, криптовалути, акции, индекси, метали, CFD
Трошоци Трошоците за тргување и распонот се просечни во споредба
Демо сметка Достапно
Минимален депозит 1 УСД за Глобал, 10 ЕУР за ЕУ
Левериџ 1:3000
Комисија за трговија бр
Фиксно ширење Да
Депозит, опции за повлекување Кредитна картичка, криптовалути, Neteller, PerfectMoney, Skrill, Wire Transfer, итн
Образование Forex Education достапно за сите клиенти, вклучувајќи вебинари, видеа и Forex TV
Поддршка за корисници 24/7

Вовед

Преглед на FBS

FBS е меѓународен брокер во сопственост и управуван од Tradestone LTD со седиште во Лимасол, Кипар . Брокерството е основано во 2009 година и е регулирано од страна на Кипарската комисија за хартии од вредност и берзи ( CySEC ).

Овој девизен брокер кој брзо доби импулс и сè уште одржува бескрајна репутација меѓу трговците, постигнувајќи стабилна стапка на ново членство од 7.000 дневно , дури и една деценија подоцна, со повеќе од 190 земји на присуство. 15 000 000 трговци и 410 000 партнери веќе ја избраа FBS како претпочитана компанија Forex.

Преглед на FBS


Преглед на FBS

На корисниците им се нудат пет различни трговски сметки наречени Cent, Micro, Standard, Zero Spread и ECN . Секоја сметка доаѓа со различни карактеристики и бенефиции како што е можноста за тргување без провизија со флуктуирачки или фиксни размери или провизија врз основа на сметка на ECN.

Forex не е единствениот пазар што FBS го обезбедува за своето членство од над 15 милиони трговци, со CFD, акции, метали и енергии на платформите за тргување MetaTrader 4 и MetaTrader 5 за оперативни системи PC, Mac, Web, Android и iOS. Корисниците можат да пристапат и до услугите за тргување со копии преку FBS CopyTrade. и повеќе, исто така, се тргува со потпора до 1:3000 (само за клиенти кои не се членки на ЕУ) и без провизии што го придружуваат најголемиот дел од инструментите и сметките.

Брокерот исто така обезбедува најдобро корисничко искуство FBS организира семинари и специјални настани, обезбедувајќи им на своите клиенти материјали за обука, врвни технологии за тргување и најнови стратегии на пазарот на Forex, како и широк спектар на бонус промоции, како што е депозитот од 100%. бонус , како и различни тргување натпревари.

Корисниците можат да контактираат со брокерот 24 часа на ден, 7 дена во неделата преку повратен повик, разговор во живо и други медиуми како што се Wechat, Line, Viber, Telegram и Facebook messenger.

Добрите Конс
 • Регулиран брокер со долги години работа
 • Заштита од негативна рамнотежа
 • Глобално проширување
 • Супербрзо извршување на тргувањето во рок од 0,40 секунди за 95% од тргувањето
 • Поддржува голем опсег на методи за депонирање
 • Високиот потпора до 1:3000 (само за клиенти кои не се членки на ЕУ) добро им одговара на трговците со поголем ризик
 • Примерна, повеќејазична услуга за клиенти е секогаш достапна
 • Корисниците на ЕУ имаат помалку опции за сметки од корисниците во другите региони
 • Понудени мал асортиман на инструменти
 • IFSC Белизе регулатива офшор базирани.Награди

FBS очигледно е успешна онлајн трговска брокерска куќа и има освоено безброј награди од нивното основање. Некои од нивните најзначајни награди вклучуваат; Најдобра програма FX IB, Најдобар девизен брокер Индонезија, најдобар девизен брокер во Југоисточна Азија, најдобар брокер за девизен курс Тајланд и најдобар меѓународен брокер за девизен курс, најдобра безбедност на средствата на клиентите во Азија 2015 година, најдобра сметка за тргување со девизен курс 2018 година . Исто така, FBS има освоено многу други награди од различни причини.
Преглед на FBS


Дали FBS е безбеден или измама?

Не само што брокерството FBS забележа голем успех, туку тие исто така обезбедуваат сигурни и сигурни услуги за онлајн тргување на своите клиенти. FBS е лиценциран и регулиран од Меѓународната комисија за финансиски услуги (IFSC) од Белизе со број на лиценца IFSC/60/230/TS/19.
Преглед на FBS
Брокерот е исто така регулиран од страна на Кипарската комисија за хартии од вредност (CySEC) под името Tradestone Ltd. Сепак, овој преглед се заснова на името на доменот FBS.com кое е овластено и регулирано од IFSC од Белизе.
Преглед на FBS

Постојат строги правила за заштита на парите, додека FBS ги чува средствата на трговците на одделни сметки, што го прави недостапен за која било друга употреба на компанијата, како и ги подобрува можностите со заштита на негативното салдо.

Како кипарска инвестициска фирма, ФБС спаѓа во Шемата за компензација, која ги штити инвестициите на клиентот во случај на несолвентност на брокерот.

Од стекнувањето на лиценцата, трговците можат да бидат сигурни дека нивните средства се безбедни и дека регулаторот гарантира дека FBS ќе се усогласи со директивите на законодавната и регулаторната рамка.


Левериџ

Очигледно, нивоата на потпора ја зголемуваат големината на вашето тргување со неговата можност да го умножат почетното салдо што носи огромни можности за повисоки добивки. Како и обично, понудената потпора зависи од некои фактори, вклучувајќи го вашето ниво на експертиза, престој, кој инструмент тргувате, како и под регулаторни ограничувања.

 • Левериџ до 1:3000: За меѓународни членки надвор од ЕУ
 • Потпора на сметките Standard, Micro и Zero-Spread изнесува до 1:3000, што е меѓу највисоките во светот. Сите други сметки имаат потпора до 1:1000 освен сметката ECN, која нуди до 1:500.


Сепак, секогаш внимавајте да научите како паметно да користите потпора за не само да добивате, туку и да ги намалите ризиците од брзо губење на вашите пари. Навистина, највисоката потпора вклучува висок ризик од губење паралелно со неговата опција за стекнување, што можеби не е најдобрата опција и за многу почетници.

Сметки

Брокерството за онлајн тргување FBS е многу прифатено и поддржува речиси секој тип на трговци. FBS им нуди на своите клиенти избор помеѓу 5 различни трговски сметки, секоја со мали разлики за подобро да одговара на нивните потреби. Генерално, условите за тргување наведени во овие сметки варираат, но се многу поволни. Погледнете ги трговските сметки и нивните услови за тргување прегледани подолу.
Преглед на FBS

Секоја сметка доаѓа со различни карактеристики и придобивки. На пример, сметката Cent, Micro и Standard се без провизија. Секој од овие нуди фиксни или пловечки опции за ширење и различни минимални почетни депозити од само $1 до $100.

Нулта распространетост на сметките нуди фиксно ширење на нула пипчиња со висока провизија од 20 долари по лот, како и висока потпора од 1:3000. Корисниците исто така можат да пристапат до сметката ECN која има највисок минимален депозит од 1.000 УСД со провизии од 6 УСД по лот, флуктуирачки распони од 1 пип и максимална потпора до 1:500.


Како да отворите сметка?


На крајот, отворањето сметка со FBS не е многу комплициран процес, корисниците едноставно треба да кликнат на копчето Отвори сметка на веб-страницата на брокерот . Ова потоа ќе го однесе корисникот на страница за регистрација

 1. Внесете ги сите ваши параметри вклучувајќи Име, е-пошта, Телефон итн
 2. Ќе добиете врска за потврда до вашата е-пошта за да го следите процесот
 3. По добивањето пристап до управувањето со вашата онлајн сметка, може да започнете Демо сметка во оваа фаза
 4. Дефинирајте го типот на сметката што сакате да ја отворите и изберете ја вашата основна валута
 5. Наведете го вашето трговско искуство и очекувања со онлајн прашалникот
 6. Поставете доказ за вашата адреса, идентитет итн. (Според регулаторните барања)
 7. Кликнете Испрати, дозволете неколку работни дена да ги потврдите вашите документи и сметка
 8. Следете со паричен депозит
 9. Одлучете дали сакате да тргувате со девизни производи, акции или други и почнете да тргувате

Преглед на FBS

FBS нуди и демо-трговски сметки кои го даваат токму она што може да го барате. Демо сметката е многу препорачлива за почетници и ако сакате да ја тестирате околината за тргување со девизен курс FBS.

Инструменти

Брокерството за тргување FBS располага со широк спектар на инструменти за тргување низ глобалните пазари за нивните клиенти да тргуваат. На пример, трговците можат да учествуваат во тргувањето со 75 финансиски CFD инструменти кои покриваат девизен курс, индекси, енергии, метали и акции. широк.

Подолу е листа на само некои од достапните пазари за тргување:

FOREX АКЦИИ ИНДЕКСИ
АУДНЗД јаболко DAX 30
ЕУРУСД Форд НАСДАК
GBPJPY Мајкрософт SP 500
CADCHF Метали Енергии
USDBRL XAUUSD Сурова нафта WTI
УСДРУБ XAGUSD Сурова нафта Брент
CNHJPY Паладиум
Преглед на FBS

Платформи

Како мнозинство од брокери засновани на ECN и технологија, FBS обезбедува моќна платформа за извршување на нарачки, преку лидерот на пазарот, MetaTrader4 и MetaTrader5. Тие се трети лица даватели на технологија кои имаат долгогодишно искуство во трговија со технологија. Резултатот се добро рафинирани и ефикасни платформи за тргување.

Двете овие платформи се многу напредни и софистицирани, а во исто време се многу прифатливи за користење и лесни за употреба.

Платформите MetaTrader што ги нуди FBS се состојат и од платформите WebTrader и од платформите за преземање. Сите платформи се целосно компатибилни со Windows, Mac, оперативни системи, како и со повеќе веб-прелистувачи за веб-базирани верзии и Mobile.

Сè на сè, и понудените платформи за тргување MT4 и MT5 се релативно исти. Главната разлика помеѓу двете е тоа што платформата за тргување MT5 има надграден интерфејс за тргување, неколку дополнителни функции и е посоодветна за тргување со сите финансиски средства освен forex. Затоа, трговците кои сакаат да учествуваат исклучиво на девизните пазари ќе ја изберат платформата MT4, а трговците кои се повеќе фокусирани на поширок спектар на пазари ќе ја изберат платформата MT5.
Преглед на FBS

Веб платформа


Веб тргувањето е многу удобно бидејќи не треба да преземате или инсталирате софтвер, едноставно моето најавување преку Интернет преку прелистувач со кој можете веднаш да тргувате. Сепак, обично веб-трговецот има помалку алатки или приспособува параметри и е прилично поедноставена верзија на платформата.


Десктоп платформа


MT4, MT5 е достапен и како десктоп платформа која е посоодветна за активни трговци и професионалци поради неговите сеопфатни додатоци и опции.


FBS MetaTrader 4

Достапно е за Windows и Mac и нуди функции како што се:


Преглед на FBS

FBS MetaTrader 5

Достапно е за Windows и Mac и нуди функции како што се:

Преглед на FBS

Мобилна платформа MT4 MT5


Двете платформи за тргување MT4 и MT5 понудени од FBS имаат апликации за мобилни тргување што може да се преземат и за мобилните уреди со iOS и Android. Апликацијата за мобилно тргување може да се преземе бесплатно од Apple App Store и Google Play Store. Апликациите за тргување се целосно оптимизирани за мобилниот екран и ја имаат истата функционалност како и десктоп платформите. Исто така, трговците кои сакаат да ја користат веб-страницата на FBS на мобилен уред можат, бидејќи таа е оптимизирана да работи и на мобилни уреди.

Тој нуди карактеристики како што се
 • Сите MT алатки
 • 3 типа на графикони
 • 50 индикатори
 • Тргувајте со над 50 валутни парови
 • Пристапете до вашата историја на тргување 24/7
 • Интерактивните графикони во реално време може да се прошират и лизгаат
 • Уредете и управувајте со нарачките
 • И повеќе.

Како да пристапите до iPhone MT4

Чекор 1 : Отворете App Store на вашиот iPhone. Лоцирајте го MetaTrader во App Store со внесување на терминот MetaTrader во полето за пребарување. Кликнете на иконата MetaTrader за да го инсталирате софтверот на вашиот iPhone.

Чекор 2 : Сега ќе ви биде побарано да изберете помеѓу Најава со постоечка сметка /Отвори демо сметка. Со кликнување на било кое Најави се со постоечка сметка/Отвори демо сметка, се отвора нов прозорец. Внесете FBS во полето за пребарување. Кликнете на иконата FBS-Demo ако имате демо сметка или FBS-Real ако имате вистинска сметка.

Чекор 3 : Внесете го вашето најавување и лозинка. Започнете со тргување на вашиот iPhone.
Мобилна платформа FBS трговец

Мобилна платформа FBS Trader

Запознајте го FBS Trader, апликација се-во-едно платформа за тргување што ви дава пристап до најбараните светски инструменти за тргување директно од вашиот џеб. Добијте ги сите потребни функционалности завиткани во лесна, но моќна апликација и пристапете до вашите занаети 24/7 од кој било уред со iOS или Android.

Тој нуди карактеристики како што се
 • Над 50 валутни парови и метали за тргување во движење со најдобри услови
 • Следете ги стапките на валутата во реално време користејќи графикони со цени и никогаш не го пропуштајте вистинскиот момент
 • Паметниот интерфејс ви овозможува да ги уредувате поставките за нарачката и сметката со неколку кликања
 • Тој е моќен како MetaTrader, но многу поедноставен
 • Пристапете до пазарите ширум светот - во секое време, насекаде
 • Инстант депозити и повлекувања преку над 100 платежни системи
 • Професионален тим за поддршка кој одговара на вашето прашање 24/7
Преглед на FBS

Комисии и се шири

Брокерството за тргување FBS ги прифаќа сите нивоа на искуство на трговците и затоа обезбедува трговски сметки со минимални депозити од дури 1,00 УСД и професионални ECN трговски сметки со минимални депозити од 1.000 УСД.
Преглед на FBS
Брокерот, исто така, обезбедува детални минимални и типични информации за ширење и информации за размена за секој тип на сметка и класа на средства што се тргуваат на неговата веб-страница , како што е прикажано подолу:
Преглед на FBS

Сè на сè, распоните и провизиите што ги нуди FBS се доста поволни и конкурентни со индустриските стандарди .


Промоции и бонуси

FBS пазарот нуди низа бонуси и промоција кои вклучуваат:
 • FBS трговци партии
 • Земете автомобил од FBS
 • Тргување 100 бонус
 • 100% бонус за депозит
 • Поврат на готовина
 • Левериџ 1:3000
 • Бонус за брз почеток со FBS Trader
 • Многу натпревар
Деталите за нив може да се најдат на неговата веб-страница

Повлекување на депозити

FBS им обезбедува на своите трговци широк спектар на опции за депозит и повлекување Повеќето депозити се бесплатни, а повлекувањата имаат различни провизии во зависност од користениот метод.

 • Виза
 • е-паричници Neteller, SticPay, Skrill и Perfect Money

Депозитите преку електронските системи за плаќање се обработуваат веднаш. Барањата за депозит преку други платежни системи се обработуваат во рок од 1-2 часа за време на финансискиот оддел на FBS.

Можете да ја финансирате вашата сметка во вашата Лична област, преку делот „Финансиски операции“, избирајќи кој било од достапните системи за плаќање.

Преглед на FBS

Повлекувањето пари не е комплициран процес, бидејќи треба да влезете во областа за управување со вашата трговска сметка и да поднесете барање за повлекување. Обично FBS ги обработува повлекувањата во рок од 1-2 работни дена, сепак дозволете дополнително време за обработка на вашиот давател на плаќања.

Исто така, што е уште поодлично, FBS нуди надомест од 0$ и за повлекувања и за депозити . Сепак, секогаш проверувајте директно со вашиот давател на плаќања во случај да се отфрлат какви било такси, исто така во зависност од вашата земја на потекло.

Преглед на FBS

Како можам да се повлечам?

Можете да повлечете пари од вашата сметка во вашата Лична област .

 1. Кликнете на „Финансии“ во менито на врвот на страницата .

  Преглед на FBS
 2. Изберете "Повлекување".
 3. Изберете соодветен систем за плаќање и кликнете на него.
 4. Наведете ја трговската сметка од која сакате да се повлечете.
 5. Наведете информации за вашиот е-паричник или сметката на платниот систем.
  За повлекување преку картичка, кликнете на знакот „+“ за да ја поставите задната и предната страна на вашата копија од картичката.
 6. Напишете го износот на пари што сакате да го повлечете.
 7. Кликнете на копчето „Потврди повлекување“.


Карактеристика за тргување: FBS CopyTrade

Придружете се на лигата на паметни инвеститори со FBS CopyTrade. Оваа платформа за социјално тргување ви овозможува да ги следите стратегиите на врвните изведувачи на пазарот и да ги копирате за да заработите пари без напор. Кога професионалците профитираат, профитирате и вие!

Исто така, им овозможува на трговците да ги споделат своите занаети со инвеститорите додека добиваат фиксна парична награда од 5%

Зошто FBS CopyTrade?

 • Влезете на пазарот без некое конкретно финансиско знаење
 • Заработете пари без напор - опуштете се додека другите работат
 • Инвестирајте во само еден допир !
 • Депонирајте и повлекувајте преку различни платежни системи
 • Следете го целиот ваш напредок и управувајте со ризиците
 • Зголемете го износот на вашата инвестиција секогаш кога е потребно
Преглед на FBS


Истражувачко образование

FBS им обезбедува на своите трговци сеопфатен едукативен и истражувачки центар кој е преполн со образовни ресурси и содржини. На пример, трговците имаат пристап до аналитика на пазарот, како што се forex news, дневна анализа на пазарот и forex tv. Што се однесува до едукативниот материјал, на трговците им се обезбедува прирачник за forex, совети за трговци, вебинари, видео лекции, семинари и речник.
Преглед на FBS
Тие исто така имаат пристап до алатки за трговци, вклучувајќи економски календар за следење на вестите, конвертор на валута за лесни пресметки и калкулатори за девизен курс.
Преглед на FBS
Ова е особено добра точка за почетници , бидејќи прво треба добро да ја разберете индустријата, да вежбате стратегија преку Демо сметка, која е достапна на неограничена основа, а потоа следи тргување во живо.

Сè на сè, бевме многу импресионирани од обемот на образовните содржини и ресурсите за истражување на пазарот.

Поддршка за корисници

Нивото на грижа и поддршка за клиентите обезбедени од FBS е навистина феноменално. Трговците можат да контактираат со претставниците на поддршката 24 часа на ден, 7 дена во неделата преку е-пошта, разговор во живо, Телеграма, WeChat и телефон со повеќе меѓународни броеви на различни јазици, вклучувајќи англиски, шпански, француски, португалски, индонезиски, малезиски, виетнамски, Турски, урду, арапски, хинди, бенгалски, тајландски, кинески, јапонски и бурмански
Преглед на FBS
Исто така, клиентите можат да закажат повратен повик доколку претпочитаат да не чекаат. Сепак, претставниците за поддршка обично брзо реагираат и се пријателски расположени со нивните одговори.

Дополнителните методи на поддршка вклучуваат интеракција преку различни канали за социјални медиуми или обемна страница со ЧППкој опфаќа прашања во врска со регистрација и верификација, промена и враќање на лични податоци, финансиски операции, услови за тргување, платформа за тргување и повеќе.
Преглед на FBS

Заклучок

Брокерството за онлајн тргување FBS е широко користено меѓународно брокерско тргување со девизен курс и CFD, кое располага со низа средства со кои може да се тргува на глобалните пазари. ФБС е брокерско тргување со офшор што предизвикува некои грижи, сепак, тие имаат одлична репутација и се лиценцирани и регулирани од IFSC. FBS ги поддржува сите видови и нивоа на искуство на трговци и им нуди поволни услови за тргување и ниски провизии и надоместоци. Трговците во FBS имаат одличен избор на платформи за тргување и можат да тргуваат со различни финансиски средства со сите алатки и карактеристики неопходни за успех.

Ако барате сигурен и чесен брокер, размислете за отворање сметка на FBS. Ќе се изненадите колку лесно и удобно може да стане тргувањето на Forex кога зад вас стои професионална компанија.

Сепак, би ни било мило да го знаеме вашето лично мислење за FBS, може да го споделите вашето искуство во областа за коментари подолу или да побарате од нас дополнителни информации доколку е потребно.

Thank you for rating.